Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kdy budou ženy vládnout mužům?

4. 5. 2007

... Francouzi i Francouzky jí vyčítají, že žije na hromádce s mužem, s nimž má čtyři děti. A je to prý partner, jenž vaří. Přestože je francouzská společnost značně liberální, jsou věci, které zkrátka neodpouští, či přesněji - neodpouští je ženám.

Dá se proto očekávat, že Hillary Clinton se bude potýkat s podobnou kritikou (přílišná emancipace a schopnost postavit se na vlastní nohy jí bude zcela určitě vytýkána, přestože je v současné době oceňována), stejně tak média a veřejnost zcela jistě nezapomenou připomenout nevěru jejího manžela. V porovnání s protikandidátem tak bude muset čelit "otázkám na tělo", které běžně muži-politici nedostávají. A jak Hillary Clinton reaguje na polemiky o tom, zda v USA může v prezidentských volbách zvítězit žena? Jednoduše a racionálně: "Nedozvíme se to, dokud to nezkusíme. A já to hodlám zkusit."

Žen v čele států je v porovnání s minulými lety podstatně více, mnohdy zastávají rozhodující posty (pořád je to ale samozřejmě málo) - prezidentky v čele Francie a USA by ovšem z hlediska rovnosti pohlaví a moderní emancipace byly rozhodující. Jde totiž o země, které mají ve světovém dění nezastupitelné místo, jejich "moderní" smýšlení by se mohlo stát inspirací také pro další země.

Tak či onak, genetici tvrdí, že poměr žen a mužů v populaci se změní ve prospěch žen. Jednou tedy ženy budou vládnout mužům. Otázkou zůstává, zda tato doba nastává právě nyní ...

(kz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář