Jdi na obsah Jdi na menu
 


PERLA Z PERA: Nahá žena podpoří očkování proti vysokému tlaku

8. 7. 2007

Zpráva o očkování proti vysokému tlaku, otištěná v deníku Aha!, je jistě zajímavá a zaslouží si publicitu. Proč ji však doprovází fotografie svlečené ženy a proč se zase hovoří o tom, že je to "naděje pro 3 miliony Čechů"?

Nedávno jsme informovali o tom, že prezentace nahého těla se v tuzemské mediální praxi ustálila jako standard. Podobné fotografie pak ve spojení s generickým maskulinem působí značně nesourodě. A právě to je příklad textu o očkování, jenž zcela nelogicky provází fotografie svlečené ženy, odhalující horní polovinu těla.

Nelogičnost navíc ještě dokresluje přiřazený popisek, který doslova zní: "Vysoký tlak ohrožuje zdraví a dokáže i zabít. Lidem, jejichž tlak dlouhodobě přesahuje 140/90, hrozí různé zdravotní komplikace".

Obrazek

Následující úryvky jsou doslovným přepisem z článku o očkování. Je z nich znovu patrné, že souvislost mezi prezentovaným tématem a způsobem zpracování (generické maskulinum a zvolená fotografie) zde neexistuje. Tematika (obsah textu) a vizuální stránka se totiž vůbec nedoplňují.

Očkování proti vysokému tlaku!

  • Senzační průlom v medicíně
  • Naděje pro 3 miliony Čechů

"Odhadem 3 miliony Čechů trpí vysokým krevním tlakem, dva miliony z nich se na tuto nemoc léčí. Hrozí jim zvýšené riziko mrtvice a infarktů. Pro ty všechny teď máme senzační zprávu! Tým švýcarských a německých vědců přišel s novou převratnou léčbou, která by mohla ročně zachránit miliony životů po celém světě. Vyvinuli totiž očkování proti vysokému krevnímu tlaku!"

"Dnes musí pacienti s vysokým tlakem brát pravidelně pilulky. Jenže spousta z nich často zapomíná, a navíc je velmi těžké určit přesné dávkování léku. Pokud nové očkování projde náročnými klinickými testy, bude stačit malé píchnutí a vysoký tlak na několik měsíců zmizí."

zdroj: Aha! on-line, "Očkování proti vysokému tlaku!", Ondřej Bouda, 2.7.2007

autor: Ondřej Bouda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nahe ženy

(gebert, 4. 12. 2014 16:23)

kijjcnhedmkxdlojd hgtwjugrfd oijuzýhgtfredsw ijuzgtfdes ujhzgfrds ikjuhtfrdsw gggftcdsxayakmmjnhbv fc nhxnbhsvbgfvynxg fuehfzegdte