Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ženy jsou lepšími řidičkami, aneb když se píše korektně

10. 4. 2007

MUŽI A ŽENY ZA VOLANTEM. Mnoho mužů se stále ženám za volantem posmívá. Alespoň podle nejnovějších statistik jsou ženy-řidičky daleko menším postrachem silnic. Oproti mužům totiž nasbíraly za přestupky pouhý zlomek trestných bodů.


Praha - Na internetu ten záznam z bezpečnostní kamery vidělo už přes milion lidí. Žena ve voze Škoda Octavia pomalu vjíždí do vrat. Auto chvilku poskakuje, je vidět, že žena volant příliš "nemá v ruce". Vůz najednou zrychlí, najede na sloupek u brány a převrátí se na střechu.
Najít se dají i jiné obdobné nahrávky, ve kterých hrají hlavní roli ženy -řidičky. Jsou takové záznamy nesporným důkazem, že ženy jezdí hůř než muži?
Soudě podle nově zveřejněných údajů je to spíš naopak. Jasně z nich vyplývá, že ženy za volantem řídí tak dobře, že je policisté nemusí trestat tak často jako muže-řidiče.
V přesných číslech to vypadá opravdu jednoznačně. Od loňského července, kdy začal platit nový silniční zákon a za většinu dopravních přestupků dostávají hříšníci kromě pokut i trestné body, získalo alespoň jeden bod téměř 356 tisíc řidičů. Ženy z toho tvoří pouze 15 procent.