Jdi na obsah Jdi na menu
 


Íránský ministr chce dočasná manželství. Aby uspokojil sexuální potřeby mladých

4. 6. 2007

Íránský ministr vnitra Mostafá Púr Mohammadí vzbudil v Íránu vlnu kritiky, především z řad ženských aktivistek, když se tento týden vyslovil pro přechodné manželské svazky. Tato praktika je podle něj vhodným způsobem, jak dostát zákonům islámského státu zakazujícím předmanželský sex, a zároveň uspokojit potřeby mladých lidí.

"Dočasné manželství" je dohoda mezi mužem a ženou vstoupit na určitou dobu, třeba jen na pár dní, hodin, do manželského svazku. Vyznavači šíitské větve islámu tuto metodu praktikují již dlouhou dobu. Ačkoli však šíité na íránském území převládají, podle agentury AP takováto manželství v Íránu zatím moc obvyklá nejsou. Sunnité toto počínaní naopak odsuzují s tím, že se v podstatě rovná prostituci.

Přechodné manželství se uzavře snadno

Podle íránského ministra vnitra tato praktika odráží lidskou přirozenost. "Je možné, že by islám byl lhostejný k patnáctiletému mladíkovi, kterého Bůh obdařil touhou?" Tázal se ministr, který současně působí jako duchovní, ve čtvrtek na náboženském semináři ve městě Komm.

"Islám je komplexní náboženství a má řešení pro každé chování a potřebu. Dočasné manželství je jedním z řešení pro potřeby mládí," prohlásil Púr Mohammadí podle deníku Aš-Šark.

Přechodné manželství je snadné uzavřít. Dva lidé se dohodnou na finančních záležitostech, také na tom, jak dlouho chtějí být svoji. Poté pár požádá o souhlas šíitského duchovního. List Hammihán citoval recepční z hotelu v Teheránu, kam prý přichází řada párů s takovýmto dokladem o přechodném svazku: "Naši klienti jsou mladí muži se staršími ženami, " řekla. Sunnitští i šíitští učenci se shodují, že prorok Muhammad v jistou dobu tyto sňatky dovoloval. Sunnité ale tvrdí, že je později zakázal.

(Lidové noviny)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dočasné manželství

(sahara, 16. 12. 2014 15:19)

To jako že když bude chtít jít muslim do bordelu, tak se nechá "dočasně"oddat s prostitutkou a pak to je naprosto o.k.???? No tak to je fakt náboženství , kde se vyřádí legálně kdejaký úchyl, pedofil a sadista a ještě to má "posichrované" vírou... ale asi "tomu nerozumíme", anebo jsme" to nepochopili"...