Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mladé muslimky mění tradiční módu

28. 4. 2007

... Mladé muslimky upozorňují na to, že vcelku trendovou záležitostí je zakrytí vlasů baseballovou čepicí nebo elegantní kapucí. Oděvy současných muslimek jsou tak na hony vzdálené tmavým burkám, zakrývajícím dokonale tvary celého těla, které nosí ženy v rodinách konzervativních muslimů.

(Hospodářské noviny)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

NECHCEME ISLÁM

(JANDA, 13. 6. 2008 13:49)

JÁ SE NEDIVIM ŽE SE BEZ ŠÁTKU NEOBEJDOU KDYŽ JIM ZA JEHO SUNDÁNÍ HROZÍ SMRT.... TO JE PŘECE ZNIČENÁ ČEST JEJÍ RODINY....JAK PODLÝ A PRIMITIVNÍ JE CELÝ ISLÁM....

Re: NECHCEME ISLÁM

(Leyla, 23. 7. 2011 19:29)

Kdysi, kdyz jsem o islamu to same co zrejme vite vy, rozumej nic, mela jsem na nej stejny nazor. Hrozive clanky, vety vytrzene z kontextu, pribehy zen politych benzinem.....nebylo mozno si nemyslet, ze Koran je prirucka pro teroristy a KAZDY muslim je fanatik, co utiskuje svou zenu i dcery. Ono to ale neni vsechno jen cernobile a v mych nazorech jsem se v mnoha vecech velmi mylila. Studovala jsem mnoho knih o islamu, vcetne koranu s vysvetlivkami a proto bych rada to,co tu pisete uvedla na pravou miru. Kdokoliv jakkoliv potresta muslimku, ktera nechce nosit satek je prekrucovac pravdy a dopousti se velke krivdy, za kterou bude, dle koranu bohem potrestan. Zahalovani je podle koranu ciste osobni rozhodnuti. Zahaleni se doporucuje, ale neni povinne. Dokonce se nikde nehovori ani o pokryvce hlavy. Je mi lito tech zen, ktere si toto bezpravi zakousi. Ja sama jsem zila v muslimske zemi a i nyni jsem jiz mnoho let ve styku s muslimskou komunitou a musim rict, ze vetsine rodin a u mnoha znamych jsem se setkala s toleranci a pochopenim vuci muslimkam. Sama jsem k islamu konvertovala a vadi mi ten vecny cernobily pohled, jakym jsem se drive take divala.
S pozdravem