Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diskriminace na pracovišti? Hlavně kvůli věku a mateřství

3. 5. 2007

Z výsledků dále vyplývá, že převážná většina obyvatel a obyvatelek ČR považuje v posledních letech diskriminaci na pracovním trhu za reálný problém. Přes mírný pokles ve srovnání s výsledky roku 2004 vyjadřuje i letos 75 procent občanů a občanek názor, že v ČR k diskriminaci některých skupin obyvatel v zaměstnání dochází. Takové přesvědčení je silnější mezi ženami (80 procent) než mezi muži (70 procent).

Z jedenácti možných důvodů diskriminace na trhu práce považují respondenti za další časté důvody, po věku, těhotenství a zdravotním stavu, je to rasový nebo etnický původ (61 procent), pohlaví (56 procent) a rodinný stav či povinnosti k rodině (49 procent). Národnost a státní občanství jsou podle respondentů méně častou příčinou diskriminace v práci. Jako častý důvod je uvedlo jen 37 procent dotázaných. U ostatních důvodů (sociální původ, sexuální orientace, politické myšlení, náboženské přesvědčení) nepřesahují podíly kladných odpovědí jednu pětinu.

(kz, Haló noviny)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak z toho ven

(Rádce, 10. 6. 2012 5:59)

Na každého se vyser,stejně ti v problémech nikdo nepomůže.Lidi jsou banda,která uznává jenom svoje geny.Prostě zvířátka trochu inteligentnější.Zivot je konečný a stejně po nás pes neštěkně.Tak proč se trápit.

Diskriminace na pracovišti kvůli věku..

(Simona, 12. 11. 2009 9:22)

Je to realita,která bolí víc než zdravotní problém.Má zkušenost-několik let jsem na jednom pracovišti,žádný "přestupek",spokojenost s prací a přesto mě čeká přestup na místo stejně ohodnocené,ale podstatně horšího pracovního prostředí.Ano, již mi bylo padesát a na mé místo se dostává mnohem mladší,která lépe "zapadá" do kolektivu.Na můj dotaz, proč to tak je, mi bylo sděleno,že to je rozhodnutí mladé, ambiciozní ředitelky, která by mohla být mou dcerou.Když jsem se ptala na důvody,byla mi nabídnuta výpověď.Nevím, jestli ji nakonec nepřijmu a nebudu hledat místo bez stresování.Je mi to líto, práce byla mojí prioritou a vždy jsem k ní přistupovala zodpovědně.Můj příběh je jen kapkou v moři a snad jednoho dne bude vydán zákon,který ochrání pracovníky nad padesát let.Vždyť odchod do důchodu se posouvá a řada "nešťastníků" bude takto narůstat.

 

Portrét


 Archiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>