Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pudřenkový hokej? No to je přeci ženský hokej

9. 8. 2007

Patří hokejistky do kanadské Hokejové dvorany slávy? Odpověď dnes přinesly Hospodářské noviny, respektive Kanaďan Dave Harrison, jehož příspěvek pro list Vancouver Sun tuzemský deník přetiskl ve sportovní rubrice "NHL Petra Adlera". 

A jaká je tedy odpověď: Hokejistky mohou mít svou dvoranu slávy, ale někde na konci polní cesty, uprostřed pastviny pro krávy, protože právě tam se obvykle podobná muzea zřizují.

Pudřenkový hokej pro podpantofláky

Ženský hokej může podle Harrisona uspokojit pouze další ženy, jež ho shledávají jako zábavu, a samozřejmě také feministky, které už nemají nic lepšího, oč by mohly bojovat. Hodí se také pro muže-bábovky, jenž svým ženám dovolí, aby jim nařizovali, co mají nosit. Ale i pro manžele "podpantofláky", kteří svým ženám souhlasně přikyvují na všechno, a to jen proto, aby měli doma klid. A ještě jedna věc: Sponzoři, kteří pronikají do ženského hokeje, jsou podle Harrisona amatéři, neboť už předem uzavírají prodělečné smlouvy. 

Koneckonců, Dave Harrison nemá problémy s ženskými sporty, vždyť jak sám uvádí, se zájmem se podívá na golf, curling, tenis, sjezdové lyžování, boby ... Ale srovnávat ženský hokej s mužským je podle něho absurdní. To je jako kdybyste porovnávali myši s Marťany.

Jak to? Harrison má vysvětlení. Mužský hokej je rychlý, úderný a divácky zajímavý - nic z toho však ženský hokej ani v nejmenším nedosahuje. Pudřenkový hokej, jak Harrison ženskou variantu tohoto sportu nazývá, je možná o něco rychlejší než tai-či, ale jen z poloviny zajímavý, jako ten mužský. Každý správný Kanaďan, velký hokejový fanda, jenž si váží sám sebe, je vlastenec a pořádný pivař, prostě už jen z principu nemůže brát ženský hokej vážně.  

zdroj: Harrison, Dave. "The case for a female hockey hall of fame", The Vancouver Sun, 30.7.2007

Hospodářské noviny: "NHL PETRA ADLERA"

Sarkasticko-šovinistický příspěvek vyvolal podle Petra Adlera v Kanadě vášnivou diskuzi. "Nejúsměvnější bylo, že jeho úvahu vzalo vážně víc Kanaďanů, než by se slušelo," píše Adler. "Některé ho obvinily, že žije ještě v padesátých letech minulého století. Jiné vážně vysvětlovaly, že hráčky, které slavně reprezentují svou zemi a vyhrávají olympiády i mistrovství světa, do Hokejové dvorany slávy patří."

A vůbec "nejúsměvnější" názor z vášnivé diskuze přidává Petr Adler nakonec: "Nejlepší hokejisté světa hrají v NHL, tvrdil čtenář. Až se stane, že se nějaká hráčka prosadí v NHL, a ovlivní (pozitivně) úroveň hry v soutěži, pak si můžeme popovídat. Do té doby ani žertem."

zdroj: Adler, Peter. "O pundřenkovém hokeji", HN, 9.8.2007, s. 12

(kz)

Související texty

Ženy prý ve sportu jen paběrkují

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

Portrét


 Archiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>