Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tenistka Vaidišová podporuje stereotypy

17. 5. 2007

Do sporu o rovnosti prémií na mužských a ženských tenisových turnajích vstoupila také česká tenisová jednička Nicole Vaidišová. Podle ní by měly ženy vydělávat stejně velké peníze jako muži i díky svému vzhledu. "Myslím, že  spousta lidí se chce dívat na dobře oblečené dívky. Myslím, že nám móda hodně pomohla, fanoušci nás sledují také díky tomu," řekla pro Lidové noviny aktuálně sedmá hráčka světa.

Zastánci rovných odměn dosud argumentovali hlavně tím, že úroveň ženského tenisu je vysoká a že zápasy jsou pro diváky leckdy zajímavější než mužské duely, plné dělových servisů, po nichž výměna často končí. Vaidišová jako první argumentuje tím, že fanoušci chtějí vidět hezké dívky. Podle autora příspěvku to sice není zrovna politicky korektní prohlášení, ale je bezesporu pravdivé ...

Sama Vaidišová tak tvrzením podporuje tradiční vnímání žen (rozhodující je vzhled, nikoliv dovednosti), čímž potvrzuje skutečnost, že mnohdy jsou to samotné ženy, které faulují vlastní řady. Její výrok tak může být urážkou nejen pro ostatní tenistky a ženy obecně, jež musely podstoupit obrovské úsilí a dřinu, aby se staly profesně úspěšné, ale dokonce i pro muže - Vaidišová dala svým výrokem najevo, že vlastně neexistuje důvod, proč by fanoušci a fanynky měli sledovat mužský tenis.

(kz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

Portrét


 Archiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>