Jdi na obsah Jdi na menu
 


Londýn zbrojí proti mladým modelkám

12. 7. 2007

Milla Jovovich, Gisele Bündchen, Kate Moss, Hana Soukupová - co mají společného? Jsou to topmodelky, které svou kariéru zahájily ještě ve věku, kdy se většina dívek zajímá úplně o jiné věci. Většině z nich nebylo ani šestnáct let, když poprvé stanuly na módním molu.

A právě to by se už letos mohlo změnit. Nezávislá britská komise totiž doporučila organizátorům proslulého Londýnského týdne módy, aby oděvy módních návrhářů nepředváděly dívky mladší šestnácti let. Po protestu Španělska je tak Británie další zemí, která se snaží bojovat proti tomu, aby módní průmysl přestal zneužívat mladé dívky. 

Modeling: Čím mladší, tím lepší

ObrazekŠéfka britské komise, baronka Kingsmill, uvedla, že je nevhodné, aby se dívky mladší šestnácti let zobrazovaly jako dospělé ženy. Návrháři by tak mohli čelit obvinění ze sexuálního obtěžování a zneužívání nezletilých. Britská komise navíc současně bojuje proti extrémně vyhublým modelkám.

Varování je na místě, vždyť s modelingem začínají často i třináctileté dívky. Třeba přední česká topmodelka Hana Soukupová se mezi nejlepší dostala už v 15 letech, Brazilka Gisele Bündchen dokonce ještě o rok dříve, stejně jako Britka Kate Moss, proslulá svou extrémní vyhublostí a závislostí na kokainu. To Milla Jovovich se objevila na titulu italského časopisu dokonce už v jedenácti letech. Simona Krainová zase odjela do Paříže za modelingem právě v šestnácti letech, a jak vždy sama přiznávala, rozhodně to nebyl žádný med.

Komise zbrojí i proti extrémní vyhublosti

Nárůst podvyživených modelek je také alarmující. Komise dále navrhuje, aby modelingové agentury a návrháři kontrolovali tzv. BMI index mladých dívek ještě předtím, než je zaměstnají. Členky a členové komise navíc volají po odborné studii, která by zkoumala dopady anorexie a bulímie na život mladých žen. 

Návrháři a organizátoři londýnského týdne módy se už nechali slyšet, že se některými pokyny komise budou řídit.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář