Jdi na obsah Jdi na menu
 


Málo žen v čele podniků? Celosvětový problém

13. 7. 2007

Zdá se vám, že v čele českých podniků najdete málo žen? Pak vězte, že tento problém nemá pouze Česká republika - dominance mužů na významných postech je celosvětovým problémem.

V porovnání s muži tvoří ženy ve vrcholových pozicích stále menšinu, a to napříč celým světem. Situace se navíc mění jen pozvolna - například seniorské pozice zastává 28,3 procent žen, což je pouze o 3,1 procento více než v roce 1995. Tvrdí to studie Mezinárodní organizace práce.

Největší skok vykazuje jižní Asie

Více žen ve vrcholových pozicích vykazuje spíše než Evropská unie Severní a Latinská Americe. Studie o rovných příležitostech ukazuje, že v USA zastávají více než 41,2 procenta žen zákonodárné funkce nebo manažerské posty. V Jižní Americe a Karibiku jejich počet klesá na 35 procent, v Evropské unii na 30,6 procent. 

Nejvyšší skok zaznamenala jižní Asie - v rozmezí let 1995 až 2004 tam došlo bezmála k dvojnásobnému nárůstu manažerek. Navzdory tomu ale podíl těchto žen stále patří k nejnižšímu. V celkovém součtu totiž pouze 8.6 procent z nich dosáhne na rozhodující funkce.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

Portrét


 Archiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>