Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podceňovat potenciál žen se firmám nemusí vyplatit

11. 5. 2007

Podle předpovědi odborníků z Gartner Inc., kolem roku 2012 opustí až 40 procent žen IT sféru. Důvod? Vrhnou se do managementu, výzkumu a vývoje nebo si založí vlastní firmu.

Nelze říci, že by se podniky nesnažily dávat ženám více příležitostí pro jejich uplatnění v managementu. Programy tohoto druhu se snaží změnit způsob, jak muži přistupují k druhému pohlaví coby konkurenci, a změnit firemní kulturu. Někde se pouze čeká až se ženy samy začnou tlačit do vedoucích a odborných pozic. Ale trvá to celé roky, než se změní firemní kultura a je téměř nemožné změnit způsob chování lidí. Většina organizací proto zatím měla jen malý úspěch s programy většího prosazování žen do vedoucích pozic a ženy většinou vzdávaly soutěžení ještě dříve, než dosáhly nějakého úspěchu.

"Skutečné řešení problému je ve změně pravidel hry. Podniky, a obzvláště organizace v oblasti informačních technologií, si už nemohou dovolit nesplnit svoje podnikatelské cíle jen proto, že nedokážou využít celou polovinu zásobárny potenciálních talentů žen.Diverzita, pokud jde o pohlaví, už není jen věc zdravého rozumu nebo záležitostí určité firemní kultury. Je to to otázka přežití firmy," říká Kathy Harris, viceprezidentka a renomovaná analytička firmy Gartner Inc.

(Moderní řízení)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář