Jdi na obsah Jdi na menu
 


Političky: Ženy, seberte odvahu a vstupte do komunální politiky!

19. 5. 2007

Druhým faktorem jsou prý společenské konvence. "Okolí obtížně přijímá fakt, že si žena pořídí paní na úklid nebo chůvu, nebo dokonce když podobné práce zajišťuje muž," pokračuje Němcová. Další bariéru vytváří prý média. "Na můj názor týkající se státního rozpočtu se novinář málokdy zeptá, ale jaký dělám o Vánocích bramborový salát, ho zajímá," uvádí s úsměvem jeden z příkladů přístupu médií k ženám v politice. Přes všechno se ale domnívá, že ženy političky jsou ve svých funkcích přínosem, bohužel nemají tak ostré lokty jako muži. "Cesta k vysoké politice je obtížná a nejlepší průpravou je určitě komunální politika," dodává Němcová.
S Němcovou souhlasí i místostarostky obcí na jižním Plzeňsku Jana Alexyová a Marie Blažková. "Je to práce na plný úvazek, je nutné jí věnovat všechen čas," shodují se obě. Žen je prý v politice zapotřebí, protože na věc mají jiný náhled než muži.

(Plzeňský deník)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ženy ODS :-)

(Apolitický člověk, 7. 8. 2007 16:40)

Hlavně ženy ODS, že... Koho jiného by O. Kalčíková (radní Plzeňského kraje za ODS) mohla pozvat jiného, než pí Němcovou (ODS) a spol.?
:-)))
Existuje populismus jen na státní úrovni? Kdepak.. Od měst až po krajské úřady - a ten Plzeňský kraj tím oplývá měrou vrchovatou:-)