Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pořad ČT 168 hodin zmínil ženskou tematiku hned dvakrát

2. 7. 2007

Nedělní pořad České televize 168 hodin, jenž shrnuje události uplynulého týdne, přinesl hned dvě reportáže o ženské tematice.

Jako první uvedla moderátorka pořadu Zuzana Tvarůžková příspěvek o Wimbledonu. Čím si tento turnaj zasloužil pozornost? Ženy totiž poprvé v jeho 130leté historii získaly stejné peníze, jako muži. O platové nerovnosti v tenise se hovořilo již delší dobu, do sporu se zapojila např. i tenistka Nicole Vaidišová, když uvedla, že ženy by měly vydělávat stejně, zejména kvůli hezčímu vzhledu

Reportérka srovnávala tenisový svět s atletikou, kde ženy stejné peníze jako muži nepobírají a zřejmě ještě hodně dlouho pobírat nebudou. Svědčí o tom například výrok desetibojaře Romana Šeberleho, který má o účasti sportovkyň v atletických disciplínách jasno: "Chlapy jsou chlapy a ženský jsou tam pro zpestření, aby bylo na co koukat."

Následovala reportáž Michala Kubaly o emacipaci Íránských žen a potížích, které přinesl zpřísňující zákon o oblékání. Zuzana Tvarůžková přitom upozornila, že zatímco sportovci a sportovkyně řeší milionové honoráře, ženy v Teheránu musí bojovat o tak základní věci, jako je svobodná volba v odívání. Reportáž naprosto skvěle vystihuje odlišnosti obou světů a popisuje útlak, jemuž musí íránské ženy stále čelit.

Tematická náplň pořadu 168 hodin z prvního červencového dne ukázala, že ženské náměty mohou být stejně zajímavé, jako ty mužské. A že dokonce i jeden pořad snese hned dvě takové reportáže.

Obě reportáže můžete shlédnout v rubrice archivu na stránkách České televize.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

obrázky pro deti

(Věra Tataro, 3. 12. 2008 10:24)

Dobry den

jmenuji se Vera Tataro a jsem malirka ilustratorka.
Chtela bych vás informovat o obrazkove knizce pro deti, kterou jsem ted vydala.
Posilam vam link na nase stranky, kde jsou informace o knizce s
obrazky.
http://www.tataro.com/tataro_knihy.html

a jeste jeden link
http://www.designportal.cz/knihy-casopisy/vera-tataro-kniha-soutez.html

Pokud mate jakkekoliv dotazy nevahejte a napiste :)

S pozdravem Vera Tataro

www.tataro.com
www.veratataro.com