Jdi na obsah Jdi na menu
Reklama
Založte webové stránky zdarma - eStránky.cz
 


Pořad ČT 168 hodin zmínil ženskou tematiku hned dvakrát

2. 7. 2007

Nedělní pořad České televize 168 hodin, jenž shrnuje události uplynulého týdne, přinesl hned dvě reportáže o ženské tematice.

Jako první uvedla moderátorka pořadu Zuzana Tvarůžková příspěvek o Wimbledonu. Čím si tento turnaj zasloužil pozornost? Ženy totiž poprvé v jeho 130leté historii získaly stejné peníze, jako muži. O platové nerovnosti v tenise se hovořilo již delší dobu, do sporu se zapojila např. i tenistka Nicole Vaidišová, když uvedla, že ženy by měly vydělávat stejně, zejména kvůli hezčímu vzhledu

Reportérka srovnávala tenisový svět s atletikou, kde ženy stejné peníze jako muži nepobírají a zřejmě ještě hodně dlouho pobírat nebudou. Svědčí o tom například výrok desetibojaře Romana Šeberleho, který má o účasti sportovkyň v atletických disciplínách jasno: "Chlapy jsou chlapy a ženský jsou tam pro zpestření, aby bylo na co koukat."

Následovala reportáž Michala Kubaly o emacipaci Íránských žen a potížích, které přinesl zpřísňující zákon o oblékání. Zuzana Tvarůžková přitom upozornila, že zatímco sportovci a sportovkyně řeší milionové honoráře, ženy v Teheránu musí bojovat o tak základní věci, jako je svobodná volba v odívání. Reportáž naprosto skvěle vystihuje odlišnosti obou světů a popisuje útlak, jemuž musí íránské ženy stále čelit.

Tematická náplň pořadu 168 hodin z prvního červencového dne ukázala, že ženské náměty mohou být stejně zajímavé, jako ty mužské. A že dokonce i jeden pořad snese hned dvě takové reportáže.

Obě reportáže můžete shlédnout v rubrice archivu na stránkách České televize.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

obrázky pro deti

(Věra Tataro, 3. 12. 2008 10:24)

Dobry den

jmenuji se Vera Tataro a jsem malirka ilustratorka.
Chtela bych vás informovat o obrazkove knizce pro deti, kterou jsem ted vydala.
Posilam vam link na nase stranky, kde jsou informace o knizce s
obrazky.
http://www.tataro.com/tataro_knihy.html

a jeste jeden link
http://www.designportal.cz/knihy-casopisy/vera-tataro-kniha-soutez.html

Pokud mate jakkekoliv dotazy nevahejte a napiste :)

S pozdravem Vera Tataro

www.tataro.com
www.veratataro.com