Jdi na obsah Jdi na menu
 


Revoluce ve Vatikánu: práci získá více žen

17. 7. 2007

Revoluce v zaměstnávání žen - tak by se dal označit krok, ke kterému se uchýlil Vatikán. Ženy nyní mohou pracovat na nejrůznějších postech, a to pokud splní kritéria co do odpovídajícího vzdělání a znalosti cizích jazyků. Největší podmínkou ale je schopnost udržet jakékoliv tajemství.

Ještě donedávna přitom bylo zaměstnávání žen v "papežském státu" raritou - ve Vatikánu jich bylo jak šafránu. Díky reformám papeže Benedikta XVI. ale může být všechno jinak - počet žen by se mohl rok od roku zvyšovat.

Ženy ve Vatikánu? 16procentní zastoupení

Různé funkce zastává ve vatikánských úřadech na 600 žen, jedná se zejména o účetní, sekretářky, pracovnice v archivu, tlumočnice, úřednice nebo třeba specialistky na zpracovávání elektronických dat. Ze všech zaměstnanců a zaměstnankyň Vatikánu tvoří ženy 16 procent. Za nárůstem žen ve vatikánském úřadu stojí právě reformy stávajícího papeže Benedikta XVI.

Získat zaměstnání ve Vatikánu je velice lukrativní záležitostí, už jen proto, že plat zde bývá až třikrát vyšší než je stávající evropský průměr. Lukrativní ohodnocení má jediný důvod - motivuje pracovníky a pracovnice k tomu, aby zachovali mlčenlivost, což má být zárukou pro to, aby se k veřejnosti nedostalo žádné z papežských tajemství, včetně historických fakt a údajů.

Projít výběrovým řízením je přitom opravdu náročné, ne každý navíc splňuje přísná kritéria Vatikánu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

Portrét


 Archiv

Kalendář
<< červen / 2018 >>