Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tip na dnešní večer: Program ČT 2 patří od osmi ženám

8. 7. 2007

Večerní program České televize ČT 2 dnes patří ženám - behěm bezmála dvou hodin můžete zhlédnout dokument o naší nejúspěšnější automobilové závodnici a fotografce, o sportovkyních v mužských sportech, o řidičce kamionu, o farářkách a ženě-zvonařce. 

Začíná se ve 20:00 automobilovou závodnicí Eliškou Junkovou. Půl hodiny poté můžete na stejném programu vidět dokument Romana Motyčky o tom, jak se žije ženám v mužských sportech. Ve 20minutovém dokumentu se představí boxerky, vzpěračky, fotbalistky, hokejistky a skokanky na lyžích. Zkrátka ženy, které se, na vzdory nedůvěře a posměchu, nenechají za žádnou cenu od sportování odradit a tvrdě si jdou za svým snem.

Krátce před devátou můžete zhlédnout portrét o přední české fotografce Dagmar Hochové, po deváté zase dokument nazvaný Za volantem kamionu žena. Dámská jízda na ČT 2 pokračuje ve 21:30 pohledem Jiřiny Skálové na farářky a je zakončena ve 21:40 portrétem zvonařky Marie Dytrychové-Tomáškové, která je pokračovatelkou rodinného řemesla zvonařů.

Dokumenty a portréty jsou k dispozici také v on-line archivu České televize.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář